کد خبر:3168
پ
IMG_20210105_121321_688

در دیدار معاون تحقیقات و پژوهش وزارت جهاد کشاورزی با دکتر علیرضا منادی مطرح شد؛واکسن جدیدی برای کرونا تولید خواهد شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر علیرضا منادی، دکتر بازرگان معاونت تحقیقات و پژوهش وزارت جهاد کشاورزی با دکتر علیرضا منادی ریاست محترم کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار  پیگیری مسایٔل مربوط به وزارت جهاد کشاورزی در حوزه پژوهش و پیگیری ایجاد بودجه مناسب برای مرکز تحقیقات واکسن […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر علیرضا منادی، دکتر بازرگان معاونت تحقیقات و پژوهش وزارت جهاد کشاورزی با دکتر علیرضا منادی ریاست محترم کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار  پیگیری مسایٔل مربوط به وزارت جهاد کشاورزی در حوزه پژوهش و پیگیری ایجاد بودجه مناسب برای مرکز تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی مطرح شد.

در این دیدار دکتربازرگان از آغاز تولید واکسن در واکسن سازی رازی خبرداد و گفت بزودی واکسن دیگری برای کرونا توسط واکسن و سرم سازی رازی تولید خواهد شد.

در ادامه این جلسه  مشکل ردیف بودجه دایٔمی برای  مراکز تحقیقات شوری ،دیم ، چغندر و پنبه مطرح شد که ریٔیس محترم کمسیون آموزش جناب آقای دکتر منادی، اذعان نمودند که بجد پیگیر این مسیٔله تا حصول نتیجه نهایی خواهند بود.

در خاتمه جلسه، دکتر منادی افزودند دردنیا۹۶درصد کشتها دیمی و ‌فقط ۴درصدآبی است، البته با توجه به اینکه بارندگی در ایران به اندازه اروپا نیست ولی در برخی از کشورهای مشابه ایران ازنظربارندگی، کشت دیم خیلی بیشتر از ایران میباشد درایران ۹۰درصدکشاورزی آبی می‌باشد که نشان میدهد مصرف آب کشور ما بالاست لذاحمایت ازتوسعه وتقویت مرکزتحقیقات دیم ایران که درشهرزیبای مراغه مستقرمیباشدضروری است
.

 

آدرس دفتر مرکزی :

تبریز ، فارابی (چایکنار شمالی)، جنب شهرداری منطقه 1

تلفن : 3‌4438349-041

پست الکترونیک : info@drmonadi.ir

اذان صبح
طلوع آفتاب
اذان ظهر
غروب آفتاب
اذان مغرب