آخرین اخبار

کد خبر:3079
پ
IMG-20201026-WA0009

سفیر اتریش در دیدار با دکتر منادی:تقویت همکاری های علمی به نفع دوکشور است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر منادی از خانه ملت، اشتفان شولتز سفیر اتریش در تهران ظهر امروز ( دوشنبه ۵ آبان ماه) با علیرضا منادی رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد. اشتفان شولتز در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه روابط اتریش و ایران گفت: ایران و اتریش […]

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر منادی از خانه ملت، اشتفان شولتز سفیر اتریش در تهران ظهر امروز ( دوشنبه ۵ آبان ماه) با علیرضا منادی رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

اشتفان شولتز در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه روابط اتریش و ایران گفت: ایران و اتریش بیش از ۱۶۰ سال سابقه روابط دیپلماتیک دارند که می­ تواند مبنای مهمی برای توسعه همکاری­ های فی‌مابین باشد.

وی در ادامه به علاقه دولت متبوعش برای توسعه همکاری­ ها با کشورمان اشاره کرد و گفت: بعد از برجام، رییس جمهور اتریش همراه با یک هیات بلندپایه سیاسی و اقتصادی به تهران سفر کرد و توافقاتی هم در این سفر حاصل شد که نشان از عزم اتریش برای توسعه­‌ی همکاری های دو کشور دارد. وی پیگیری توافقات بعمل آمده را مهم ارزیابی کرد.

سفیر اتریش در تهران همکاری ­های علمی و فرهنگی را در توسعه مناسبات فی‌مابین با اهمیت خواند و گفت: تقویت همکاری­ های علمی به نفع دو کشور و یک بازی برد-برد است که می­‌تواند تاثیر به‌­سزایی در تبادل تجربیات علمی میان ایران و اتریش داشته باشد.

وی در پایان تحصیل تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی در اتریش را نمونه ­ای از همکاری ­های علمی دو کشور بر شمرد و گفت: اتریش از پذیرش دانشجویان ایرانی در دانشگاه­ های اتریش استقبال می­کند.

 

آدرس دفتر مرکزی :

تبریز ، فارابی (چایکنار شمالی)، جنب شهرداری منطقه 1

تلفن : 3‌4438349-041

پست الکترونیک : info@drmonadi.ir

اذان صبح
طلوع آفتاب
اذان ظهر
غروب آفتاب
اذان مغرب