آخرین اخبار

شش مکاتبه مهم دکترعلیرضا منادی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در جهت رفع مشکلات فرهنگیان و مشمولان اعزام به خدمت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر منادی؛دکتر علیرضا منادی رئیس کمیسیون آموزش مجلس درراستای حل مشکلات فرهنگیان حق التدریس و تعویق اعزام مشمولان خدمت؛شش مکاتبه با وزرای مربوطه و رئیس ستاد مشترک کل نیروهای مسلح کرد.

عناوین مکاتبات دکتر منادی به شرح زیر است.
تمدید برگزاری کنکور نظام قدیم تا سال ۱۴۰۰

اصلاح سن ورود به دانشگاه فرهنگیان

تعویق اعزام به خدمت داوطلبان کنکور

استخدام حافظان و قاریان برتر قرآن

استفاده از نیروهای آموزشیاران نهضت سواد آموزشی به عنوان نیروی حق التدریس

 

منادی سفیدان خبر داد:
مکاتبه روسای کمیسیون آموزش و بهدشت مجلس با وزیر بهداشت جهت تایید دانشجویان دانشگاه سچینوا
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی دانشگاه سچینوا بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت در سال ۹۶ مورد تایید بوده و بر اساس همین دستورالعمل دانشجویان اقدام به ثبت نام در دانشگاه مذکور نموده اند که البته اخیرا دانشجویان با مشکلات انتقال مواجه شده اند.

علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با اعلام خبر مکاتبه مشترک کمیسیون آموزش و بهداشت مجلس اظهار کرد: علی رغم تایید رنکینگ دانشگاه سینچوا در سایت های مورد استناد وزارت بهداشت در اواخر سال ۱۳۹۷، شورای عالی ارزشیابی دانشگاه های پزشکی خارج از کشور وزارت خانه مذکور این دانشگاه را از لیست تایید خارج نموده است.
وی در ادامه با اشاره به نامه اعتراضی جمعی از نمایندگان محترم مجلس بنا به درخواست والدین دانشجویان دانشگاه مذکور عنوان کرد: با شرایط پیش آمده نوسانات نرخ بازار ارز لازم است وزارت بهداشت تمهیدات لازم به منظور جلوگیری از خروج ارز اندیشیده و استثنائا دانشجویانی که کورس اصلی ۲۰۱۹-۲۰۲۰ را گذرانده اند در لیست تایید و انتقال به داخل توسط وزارت بهداشت صورت گیرد.

خواستار افزایش شرط سنی پذیرش دانشگاه فرهنگیان شد

علیرضا منادی سفیدان گفت: قبل از ۹۲ سقف سن ورود به دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور ۲۴ سال لحاظ می شد که با ایجادتغییر آن از سوی وزارت آموزش و پرورش به ۲۲ سال کاهش یافت که البته نیاز است با افزایش سن ورود به حداقل به ۲۴ سال فرصتی برای ایجاد اشتغال و افزایش بار علمی متقاضیان در این حوزه داده شود.

علیرضا منادی سفیدان؛ رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به مکاتبه با وزیر آموزش و پروش اظهار کرد: داوطلبانی که به اشتیاق و شوق معلمی درس می خواندند با تغییر تصمیم از جانب دانشگاه فرهنگیان و وزارت آموزش و پرورش و ایجاد شرط سنی پذیرش معلم مواجه شدند و دیگر برای رسیدن به شغل معلمی بایستی انتظار آزمون های استخدامی دولتی را بکشند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو بیان کرد: با توجه به ظرفیت دانشگاه فرهنگیان پذیرش شرط سنی ۲۴ سال متقاضیان با رتبه های علمی بالاتر در این دانشگاه پذیرش می شدند که البته با محدود سازی شرط سنی به ۲۲ سال پذیرش دانشجویان بارتبه های علمی کمتر در این دانشگاه افزایش یافته است.

وی در خصوص درخواست متقاضیان افزایش شرط سنی دانشگاه فرهنگیان گفت: این موضوع در کمیسیون آموزش مطرح و مورد موافقت قرار گرفت که شرط سنی از ۲۲ سال به حداقل ۲۴ سال افزایش یابد و البته امید است مورد موافقت وزیر محترم آموزش و پرورش هم قرار گیرد.

برگزاری کنکور بامنابع نظام قدیم تمدید شود

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: همه ساله کنکور با دو نوع سوال به صورت نظام قدیم و نظام جدید برگزار می شد که البته با اعلام برخی از مسئولین مربوطه قصد دارند برگزاری کنکور با منابع نظام قدیم را متوقف کنند.

علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار کرد: نگرانی داوطلبان نظام قدیم از نحوه طرح سوال باعث شد کنکور سراسری در سال ۹۸ با دو نوع سوال برای نظام قدیم و نظام جدید برگزار شود، لذا با اعلام این خبر از سوی سازمان سنجش تصمیم به حذف برگزاری کنکور نظام قدیم داشته و کنکور ۱۴۰۰ با یک نوع نظام آموزشی، یعنی نظام آموزشی (۳-۳-۶ ) برگزار کند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو افزود: داوطلبان زیادی امسال درخواست تمدید نظام آموزشی را دارند و با توجه به شیوع ویروس کرونا و تغییر نظام آموزشی و افزایش هزینه مالی، زمان زیادی را از آنان صرف خواهد کرد که البته نیاز است با یک تصمیم خردمندانه عدالت آموزشی نیزبرای داوطلبین کنکور نظام قدیم نیز رعایت شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه حدود ۶۰۰ هزار داوطلب کنکور نظام قدیم در کشور داریم خاطر نشان کرد: داوطلبان زیادی از کمیسیون آموزش مجلس درخواست تمدید کنکور نظام قدیم را داشته اند که البته با ارسال نامه به سازمان سنجش خواستار تمدید برگزاری کنکور حداقل تا سال ۱۴۰۰ و طرح دو نوع سوال یکی برای نظام جدید و یکی برای نظام قدیم عدالت را داشته ایم.

.

 

آدرس دفتر مرکزی :

تبریز ، فارابی (چایکنار شمالی)، جنب شهرداری منطقه 1

تلفن : 3‌4438349-041

پست الکترونیک : info@drmonadi.ir

اذان صبح
طلوع آفتاب
اذان ظهر
غروب آفتاب
اذان مغرب