کد خبر:2962
پ
unnamed (4)

عدالت آموزشی با شبکه شاد تحقق نسبی پیدا میکند/تمام قد حامی فرهنگیان هستیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر منادی؛دکتر علیرضا منادی در جلسه اختتامیه اجلاس سراسری مدیران آموزش و پرورش با اشاره به جایگاه والای معلمی در فرهنگ اسلامی و ایرانی گفت:بنده به عنوان کسی که بعنوان معلم ابتدایی کارم را آغاز کرده و امروز بعنوان استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و نماینده مردم شریف تبریز،آذرشهر و […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر منادی؛دکتر علیرضا منادی در جلسه اختتامیه اجلاس سراسری مدیران آموزش و پرورش با اشاره به جایگاه والای معلمی در فرهنگ اسلامی و ایرانی گفت:بنده به عنوان کسی که بعنوان معلم ابتدایی کارم را آغاز کرده و امروز بعنوان استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و نماینده مردم شریف تبریز،آذرشهر و اسکو و همچنین بعنوان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با کمال خضوع بر بازوان شما معلمین عزیز بوسه میزنم و براین بوسه افتخار میکنم.

وی افزود:روز گذشته مقام معظم رهبری به زیبایی افسری سپاه پیشرفت کشور را بر سینه شما معلمین عزیز زدند .

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تأکید کرد:امروز نیز باید مثل همیشه لبیک گوی رهبر معظم انقلاب باشیم و وظیفه خطیر افسری پیشرفت کشور را به خوبی انجام دهیم.

دکتر منادی افزود:حضرت امیر(ع)فرمودند ؛العلم سلطان.شما عزیزان باید فرزندانمان را با علم مجهز کنید تا به مقام سلطانی عالم برسیم.در ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا علیه السلام و یاران با وفایش هستیم.همانطور که شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمودند:ما ملت امام حسین هستیم.
این حسینی بودن را نیز ازشما معلمین و پدرو مادرانمان به یادگار برده ایم و باید حسینی بمانیم تا عزتمان حفظ شود.

در ادامه این نماینده مجلس تصریح کرد؛از وزیر محترم به خاطر افزایش قابل توجه حقوق فرهنگیان تشکر میکنم.ولیکن در این اوضاع اقتصادی انتظار بیشتر از این هست که انشاالله در ادامه حمایت بیشتری از این قشر عزیز شود‌.

منادی افزود:چندی پیش در یک جلسه اضطراری با حضور وزیر محترم آموزش و پرورش درباره بازگشایی مدارس داشتیم که سه نامه به رئیس جمهور نوشتیم.
یک در مورد تهیه سیم‌کارت‌های کنترل شده بود که دکتر روحانی پس از نامه ما طی دستوری به وزیر ارتباطات جهت تهیه این سیم کارت ها دادند.

دومین مطلب رایگان شدن هزینه اینترنت شاد بود که دیروز رئیس جمهور در جلسه هیات دولت دستور دادند که انشاالله این حرکت برای دانشجویان نیز تکرار شود.
سومین مطلب ما تهیه حدود سه و نیم میلیون موبایل یا تبلت برای دانش آموزان محروم بود که رهبر معظم انقلاب هم تاکید کردند که کسی از تحصیل جا نماند.هرچند دولت کارهایی در این زمینه انجام داد اما باید خیران در این مورد نیز پای کار بیایند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت:ایشان گله به جایی درباره سند تحول کردندو مجلس نیز تمام قد در راستای زمانبندی و تعیین شاخص برای سند تحول پای کار می‌آید.

وی تصریح کرد:مجلس مخالف شدید اجرای ۲۰۳۰ در مدارس هست و در این زمینه جلسات متعددی برگزار کرده ایم. سند تحول آموزش و پرورش بسیار جامع و قویتر و بومی تر از آن سند هست و ما بدنبال رفع نواقص این سند تحول هستیم.

عدالت آموزشی با شبکه شاد تحقق نسبی پیدا میکند و لیکن باید به دنبال تحقق کامل عدالت آموزشی باشیم تا هیچ کس از تحصیل رایگان بازنماند

امروز ۱۷۰هزار نفر جامانده از تحصیل داریم که اگر به این مسأله دقت نشود در آینده با مسأله ای خطرناک و خانمان سوز روبرو خواهیم شد.

با این شبکه شاد ما میتوانیم حدود ۱۶ میلیون نفر خانواده از ۲۲ میلیون خانوار را تحت پوشش آموزشی قرار بدهیم.

وی در پایان تصریح کرد:درباب معیشت از وزیر محترم میخواهم مدرک دوم فرهنگیان را نیز اعمال کنند.

دکتر منادی گفت :در موضوع مسکن نباید معلمی بدون مسکن بماند و باید وزارت در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهد

مجلس نیز تمام قد از اقداماتی که در راستای تسهیل زندگی فرهنگیان شود حکایت خواهد کرد.

 

آدرس دفتر مرکزی :

تبریز ، فارابی (چایکنار شمالی)، جنب شهرداری منطقه 1

تلفن : 3‌4438349-041

پست الکترونیک : info@drmonadi.ir

اذان صبح
طلوع آفتاب
اذان ظهر
غروب آفتاب
اذان مغرب