کد خبر:1816
پ
فاقد تصویر شاخص

تلفیق دانش‌آموزان برتر، عادی و استثنایی در مدارس، افت کیفیت آموزشی را به دنبال دارد

دکتر منادی، عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس، تلفیق سه گروه با بهره هوشی متفاوت دانش‌آموزان در مدارس را آسیب زا توصیف کرد و افزود: چنین اقداماتی به تایید مجلس نیاز دارد. دکتر علیرضا منادی‌سفیدان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص تحصیل دانش‌آموزان استثنایی و عادی در کنار یکدیگر، گفت: با توجه به […]

دکتر منادی، عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس، تلفیق سه گروه با بهره هوشی متفاوت دانش‌آموزان در مدارس را آسیب زا توصیف کرد و افزود: چنین اقداماتی به تایید مجلس نیاز دارد.

دکتر علیرضا منادی‌سفیدان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص تحصیل دانش‌آموزان استثنایی و عادی در کنار یکدیگر، گفت: با توجه به اینکه آموزش و پرورش به تازگی خبر از گزینش ویژه برای مدارس تیزهوشان داده و بخشی از دانش‌آموزان که اگرچه جزو نخبگان نیستند ولی هوش بالاتری نسبت به افراد عادی دارند، به مدارس عادی بر می‌گردند، این نتیجه حاصل خواهد شد که قرار است دانش‌آموزان برتر، عادی و استثنایی در کنار یکدیگر تحصیل کنند؛ اما به‌یقین آموزش هر سه گروه با برنامه آموزشی یکسان برای آن‌ها آسیب‎هایی به دنبال دارد و سیستم آموزش و پرورش کشور بیشتر از قبل کیفیت خود را از دست خواهد داد.

نماینده مردم تبریز، اسکو، آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه ابتدا باید پتانسیل ایده وزارت آموزش و پرورش مبنی بر تحصیل دانش‌آموزان استثنایی و عادی در کنار یکدیگر، از سوی کارشناسان به تایید رسد و در ادامه در یک جامعه آماری و مدت زمان محدود آزمایش شود، افزود: هر نوع ادغامی در آموزش و پرورش به تایید مجلس نیازمند است و به‌یقین کمیسیون آموزش و تحقیقات نیز با انجام کارهای کارشناسی لازم، نسبت به رد و یا قبول آن اقدام خواهند کرد. عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه به‌یقین هدف از تعلیم دانش‌آموزان در مدارس تنها فراگیری خواندن و نوشتن نیست، افزود: کودکان و نوجوانان باید در مدارس رشد تربیتی و اخلاقی نیز داشته باشند تا بتوانند مسئولیت‌های متفاوتی در زندگی‌های خود بپذیرند، اما این رشد الزاما نمی‌تواند به معنای تلفیق سه گروه با بهره هوشی متفاوت باشد. مسئولان آموزش و پرورش به تازگی تلفیق دانش‌آموزان استثنایی با عادی در مدارس را مطرح کرده‌اند.

 

۲۴ اسفند؛ زمان بررسی طرح دودوازدهم بودجه در مجلس

دکتر منادی، عضو هیات رئیسه مجلس، از بررسی طرح دو دوازدهم بودجه در جلسه دو شنبه هفته آینده مجلس خبر داد.

دکتر علیرضا منادی سفیدان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تاخیر دولت در ارایه لایحه چنددوازدهم بودجه به مجلس، از بررسی طرح دو دوازدهم بودجه در جلسه دوشنبه هفته آینده (۲۴ اسفندماه) مجلس خبر داد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این طرح هفته آتی با قید دوفوریت در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود. وی افزود:پس از تصویب دوفوریت طرح دو دوازدهم بودجه این طرح برای رسیدگی بیشتر به کمیسیون مربوطه ارسال و روز سه‌شنبه به منظور بررسی جزئیات و تصویب نهایی در صحن علنی مطرح و بررسی خواهد شد. عضوهیات رئیسه مجلس شورای اسلامی،یادآور شد: علت تدوین طرح مذکور ازسوی مجلس،تاخیر دولت در ارایه لایحه بوده است.

 

آدرس دفتر مرکزی :

تبریز ، فارابی (چایکنار شمالی)، جنب شهرداری منطقه 1

تلفن : 3‌4438349-041

پست الکترونیک : info@drmonadi.ir

اذان صبح
طلوع آفتاب
اذان ظهر
غروب آفتاب
اذان مغرب