کد خبر:2656
پ
۵۹۶۱۰
یادداشت

دکتر منادی و دستاوردهایش برای آذربایجان

دکتر علیرضا منادی سفیدان از معدود نمایندگانی است که عملکرد او به خوبی قابل مقایسه و البته قضاوت است. بسیاری از نمایندگان مجلس که اغلب با توجه به حضورشان در لیست های سیاسی و در سایه موج های انتخاباتی وارد مجلس شورای اسلامی می شوند، مجلس را بدون اینکه کارنامه مشخصی از خود ارائه کرده باشند، […]

دکتر علیرضا منادی سفیدان از معدود نمایندگانی است که عملکرد او به خوبی قابل مقایسه و البته قضاوت است. بسیاری از نمایندگان مجلس که اغلب با توجه به حضورشان در لیست های سیاسی و در سایه موج های انتخاباتی وارد مجلس شورای اسلامی می شوند، مجلس را بدون اینکه کارنامه مشخصی از خود ارائه کرده باشند، ترک می نمایند. اما این امر در مورد دکتر علیرضا #منادی کاملا بر عکس است چرا که وی با اتکای صرف به رای مردمی که او را به دلیل خصوصیت های فردی و اجتماعی اش برای نمایندگی مجلس شایسته دانسته و اعتماد می کنند، راهی مجلس می شود. از همین بادی امر تفاوت او با دیگران شروع می شود. منادی خود را فقط مدیون اعتماد مردم می داند و خود را فقط و فقط در برابر آنها و مطالبات شان پاسخگو می داند و لذا تمام تلاشش برای جلب رضایت مردم و اجرای وظیفه نمایندگی اش مبذول می گردد.

 

منادی به خوبی مجلس را می شناسد چرا که حضور ۱۲ ساله در این نهاد مهم کشور در کسوت نماینده مجلس و معاون پارلمانی دانشگاه آزاد، وی را با پیچ و خم های آن آشنا نموده و کارکردهای پیدا و پنهان پارلمان را به او نمایانده است. برای اینکه کلی گوئی نکرده باشیم به چند مورد از عملکردهای او حین عمل به وظیفه نمایندگی مردم اشاره می کنیم.

 

منادی، جزو پرچم داران ارتقای آموزش عالی در استان است. وی بانی تاسیس دومین دانشکده دندانپزشکی تبریز است که به تحصیل ۴۰۰ دانشجو، و اشتغال ۲۵ استاد و ۱۰۰ کارمند آموزشی منجر شده است. همین یک قلم اقدام او را می توان با عملکرد ده ها ساله برخی دیگر از نمایندگان مجلس مقایسه نمود. ۷۰۰ رشته جدید تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد که منجر به اشتغال زایی برای ۱۰ هزا نفر و جذب ۱۴۰ هزار دانشجو شده است نیز از اقدامات منادی است.

 

منادی از پیشروان بیمه قالیبافان است. معظلی بنام بیمه نبودن قالیبافان دهها سال ادامه داشت تا اینکه با تلاش های منادی و برخی از همکارانش این مساله مهم حل شد بطوریکه می توان گفت تحولی در زندگی این قشر مظلوم و زحمت کش استان و بخصوص تبریز ایجاد نمود. در واقع خانواده بزرگ صد هزار نفری بافندگان فرش استان دیگر دغدغه ای بنام بیمه ندارند.

 

بزرگترین اقدامات منادی را می توان در حوزه زیر ساختی استان جستجو نمود. سه پروژه مهم انتقال خط لوله اتیلن به تبریز، انتقال آب_ارس به تبریز و بزرگراه تبریز-نوردوز.

 

در اهمیت این خط لوله باید گفت خط لوله‌ ایست که مجموعه‌ای از مجتمع‌های پتروشیمی در غرب کشور را به طول ۲ هزار و ۶۰۶ کیلومتر به هم متصل کرده تا در قالب ۳ فاز گاز اتیلن از منطقه عسلویه را به واحدهای مستقر در غرب، شمال غرب و جنوب غرب ایران می رساند. البته باید تاکید شود این خط لوله تا میاندوآب کار شده بود اما رساندن آن به تبریز، یک کار انقلابی و مجاهدانه لازم داشت که با تلاش های منادی این امر نیز محقق شد.

 

انتقال آب ارس به تبریز، یکی از الزامات بسیار مهم و جدی توسعه تبریز و حتی مناطق اطراف آن است. معظلاتی چون آب شرب تبریز و هم چنین تهدیدات ناشی از خشک شدن دریاچه اورمیه این الزام را دو صد چندان می کند که منبع مطمئنی برای آب استان و تبریز فراهم گردد.

 

بزرگراه تبریز نوردوز می تواند تراز لجستیکی منطقه و تبریز را بسیار بالا برده و ارتقا دهد بطوریکه تبریز می تواند بعنوان شاهراه انتقالی اروپا و آسیا نقش ایفا نماید. درآمد بالایی که از ترانزیت ماشین های باری می تواند عاید مان شود، می تواند سکوی پرتابی برای اقتصاد استان باشد. بهرحال این ها شمه ای از اقدامات و طرح های استراتژیکی بود که دکتر علیرضا منادی سفیدان با همت و پشتکار عالی خود توانست آنها را به سرانجام برساند و تحولی در هر کدام از این زمینه ها ایجاد نماید.

 

این عملکردهای مهم منادی در مقایسه با دیگران نباید فراموش شود.

 

آدرس دفتر مرکزی :

تبریز ، فارابی (چایکنار شمالی)، جنب شهرداری منطقه 1

تلفن : 3‌4438349-041

پست الکترونیک : info@drmonadi.ir

اذان صبح
طلوع آفتاب
اذان ظهر
غروب آفتاب
اذان مغرب