پ
1066791_607
دکتر علیرضا منادی:

توسعه کشاورزی بر پایه علم میتواند نیازهای کشور را رفع کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر علیرضا منادی،رئیس کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در بیستو نهمین جلسه شورای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گفت: سازمان نظام مهندسی به عنوان یک سازمان مردم نهاد بر پایه دانش کشاورزی می باشد و با بهره گیری از این توان می توانیم گام موثری را […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر علیرضا منادی،رئیس کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در بیستو نهمین جلسه شورای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گفت: سازمان نظام مهندسی به عنوان یک سازمان مردم نهاد بر پایه دانش کشاورزی می باشد و با بهره گیری از این توان می توانیم گام موثری را در امر تولید برداریم.

وی در خصوص مستعد بودن شرایط آب و خاک کشور در امر کشاورزی گفت: تجربه کشور‌های پیشرفته و همچنین سایر کشورها ،  نشان می‌دهد آن‌ها تلاش می‌کنند که در ابتدا وابستگی غذایی به سایر کشور‌ها نداشته باشند و به همین منظور آن‌ها تولید غذا در داخل را در اولویت قرار داده‌اند.

دکتر منادی در پاسخ به خواسته های سازمان ، اجرایی شدن تبصره ۱ماده ۱۶ قانون هوای پاک را الزامی عنوان کرد و ضمن تماس تلفنی با دکتر کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور خواستار نشست مشترک در ارتباط با بررسی این موضوع با حضور وزیر صمت شدند و اعلام کردند محیط زیست بعنوان متولی این امر باید پیگیر اجرای این مهم باشد.

نماینده مردم تبریز ،آذرشهرو اسکو اعلام آمادگی نمودند که با پیگیری لازم در مجلس و با برگزاری جلسات مشترک با مسئولین ذیربط نسبت به رفع موانع و مشکلات پیش رو و اجرایی نمودن قوانین تلاش خواهند کرد.

 

نماینده مردم تبریز،آذرشهرو اسکو درپایان خواستار ارائه نکته  نظرات کارشناسی در قالب طرح به نمایندگان شدند و اعلام کردند:پیشنهادات ارائه شده در کمسیون های مربوطه طرح می شود تا در صورت تایید تحت عنوان قانون جدید اصلاح قوانین موجود به تصویب رسیده و ابلاغ گردد.

 

شایان ذکر است موضوعات مطرح شده از جمله اجرایی شدن ماده ۳ آیین نامه اجرایی قانون افزایش بهره وری،درخواست اجرای برنامه ریزی شده طرح کارورزی،درخواست اجرای ماده ۲۳قانون افزایش بهره وری کشاورزی بصورت کتبی جهت پیگیری به ایشان اعلام شد.

 

منبع
پایگاه اطلاع رسانی دکتر منادی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید