کد خبر:3218
پ
IMG-20210122-WA0012

دکتر منادی خبرداد؛حمایت قاطع مجلس از فعالیت های فناورانه

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به حمایت قاطع مجلس از فعالیت های فناورانه از افزایش سرمایه صندوق نوآوری و شکوفایی تا رقم یک هزار میلیارد تومان خبر داد.  دکترعلیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس پس از بازدید اعضای این کمیسیون از پارک علم و فناوری پردیس، عنوان […]

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به حمایت قاطع مجلس از فعالیت های فناورانه از افزایش سرمایه صندوق نوآوری و شکوفایی تا رقم یک هزار میلیارد تومان خبر داد.

 دکترعلیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس پس از بازدید اعضای این کمیسیون از پارک علم و فناوری پردیس، عنوان کرد: پارک علم و فناوری پردیس تابلوی بسیار زیبایی از توسعه علم و فناوری در جمهوری اسلامی ایران است.

 

وی با بیان اینکه مسیر ۴۰۰ ساله ای که آمریکایی ها و اروپایی ها در حوزه علم و فناوری طی کرده اند را ما توانستیم ۴۰ ساله پشت سر بگذاریم، افزود: پارک علم و فناوری پردیس ضمن بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی های نخبگان کشور، موجب شده که دانشمندان به نام بین المللی نیز در این فعالیت های ارزنده صحه بگذارند.

 

وی پارک علم و فناوری پردیس را تابلوی پیشرفت ۲۰ سال آینده ایران خواند و از حمایت قاطع مجلس در زمینه فعالیت های فناورانه خبر داد.

 

رئیس کمیسیون آموزش تدوین طرح جهش تولید دانش بنیان را یکی از گام های عملی و مهم مجلس برای توسعه شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها زیر نظر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دانست و گفت: معافیت های در نظر گرفته شده در این قانون برای شرکت های دانش بنیان موجب رشد و توسعه فعالیت های این شرکت ها در آینده خواهد شد.

 

دکتر منادی یادآور شد: در بودجه ۱۴۰۰ نیز کمیسیون آموزش یکی از مدافعان جدی فعالیت های فناورانه بود به طوری که با تلاش نمایندگان این کمیسیون در کمیسیون تلفیق اعتبارات در نظر گرفته شده برای صندوق نوآوری و شکوفایی حدود یک هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه داشت که امیدواریم این رقم تخصیص ۱۰۰ درصدی داشته باشد.

 

به گزارش خانه ملت، مصوبات کمیسیون تلفیق پس از تصویب در صحن علنی مجلس و تأیید شورای نگهبان به قانون تبدیل شده و برای اجرا ابلاغ خواهد شد./

 

آدرس دفتر مرکزی :

تبریز ، فارابی (چایکنار شمالی)، جنب شهرداری منطقه 1

تلفن : 3‌4438349-041

پست الکترونیک : info@drmonadi.ir

اذان صبح
طلوع آفتاب
اذان ظهر
غروب آفتاب
اذان مغرب